زندگی شیرین, طرز تهیه انواع دسر

طرز تهیه ژله قرمز عاشقانه

یک دسر خلاقانه برای مناسبت‌های خاص زندگی

بعضی از مناسبت‌ها برای ما اهمیت زیادی دارند و دوست داریم خودمان دست به‌کار شویم و عشق‌مان را با یک دسر خلاقانه و مجلسی و در عین حال دسر ساده نشان دهیم. چه تولد آدم خاص زندگی‌مان باشد، چه ولنتاین و چه سالگرد آشنایی یا ازدواج، یک دسر قرمز و خوشمزه می‌تواند سوپرایزی قشنگ و خاص باشد.

ماده اولیه این دسر عشق است که داخلش می‌ریزیم. هدیه عاشقانه حتما نباید گران باشد، سوپرایز روزهای خاص مانند ولنتاین می‌تواند یک دسر قرمز با مواد اولیه ساده و نه چندان گران قیمت باشد تا قدردانی‌مان و عشق‌مان را به آن کسی که باید، نشان دهیم.

به چه چیزهایی نیاز دارید؟

پودر ژله انار فرمند             ۲ بسته

خامه صبحانه                 یک بسته

بیسکوییت پتی‌بور              ۶ عدد

شیر                             یک لیوان

آب جوش               یک و نیم لیوان

رنگ پودری قرمز             یک پیمانه

پنیر خامه‌ای بدون نمک      ۱۰۰ گرم

شیر عسلی            سه چهارم پیمانه

مطلب پیشنهادی: ژله رنگین کمانی

طرز تهیه یک دسر قرمز عاشقانه

ابتدا پودر ژله انار فرمند را با یک و نیم لیوان آب‌جوش در ظرفی گود به خوبی حل کنید. برای اینکه به خوبی پودر ژله با آب‌جوش حل شود می‌توانید ظرف را روی حرارت غیرمستقیم یا برای ۳۰ ثانیه در مایکرویو قرار دهید. اجازه دهید مواد ژل با دمای محیط خنک شود یا برای چند دقیقه داخل یخچال بگذارید اما نباید سفت شود و به اصطلاح خودش را بگیرد.

حین زمانی که ظرف ژله سرد می‌شود، پنیر خامه‌ای و خامه صبحانه و شیرعسلی را با همدیگر به خوبی مخلوط کنید تا کاملا یک‌دست شود. برای این کار می‌توانید به صورت دستی مواد را مخلوط کنید اما بهتر است با هم‌زن برقی این کار انجام شود تا مایه‌ای کاملا یک‌دست و صاف داشته باشید.

سپس شیر را به این ترکیب اضافه کنید و بازهم به خوبی هم بزنید تا به خوبی مخلوط شود و در نهایت هم مواد ژله را به ظرف اضافه کنید و باز هم به خوبی هم‌بزنید تا مخلوط و یک‌دست شوند. بهتر است مواد را از یک صافی رد کنید تا مطمئن شوید مواد کاملا یک‌دست است.

داخل قالب ژله را با روغن مایع کمی چرب کنید و ترکیب ژله قرمز‌تان را داخل قالب بریزید. قالب را به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا سفت شود و خودش را بگیرد.

حالا نوبت تزئین این دسر عاشقانه می‌شود. بیسکوییت پتی‌بود را با غذاساز یا به صورت دستی کاملا پودر و کمی رنگ پودری قرمز به آن اضافه کنید. و دوباره هم بزنید تا خوب با هم ترکیب شوند.

وقتی ژله به خوبی سفت شد آن را از قالب دربیاورید و با الک ریز ترکیب بیسکوییت و پودر قرمز را روی ژله بریزید.

می‌توانید برای تزئین بیشتر ژله‌ قرمز از تکه‌های شکلات گالاردو فرمند یا تکه‌های میوه استفاده کنید و از در یک شب و مناسبت خاص مانند ولنتاین، از طعم عاشقانه این ژله و هم‌صحبتی با هم لذت ببرید.

اگر میخواهید دسرهای متنوع با محصولات فرمند درست کنید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره دسر عاشقانه قرمز

خیر می‌توانید از هر پودر ژله‌ای که قرمز باشد استفاده کنید. فرمند پودر ژله با طعم و رنگ‌های متفاوتی دارد. می‌توانید از پودر ژله تمشک، شاتوت، توت‌فرنگی یا آلبالو فرمند استفاده کنید.

ژله برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش، تسکین درد مفاصل، تحکیم استخوان‌ها و برای کاهش وزن بسیار گزینه مناسبی است.