طرز تهیه انواع دسر

دسر شکلات و سیب

سیب اسلایس شده و شکلات

یک دسر ساده و سالم

می‌توان دسرهای زیادی را برای مهمانی‌ها و عصرانه و میان‌وعده درست کرد اما آماده کردن دسر همیشه دردسرهای خودش را هم دارد و کاری وقت‌گیر است. یادگرفتن یک دسر ساده و درعین حال خوشمزه و سالم می‌تواند در خیلی از مواقع آدم را از دردسر دسرهای سخت و زمان‌‌گیر خلاص کند و خیلی راحت یک دسر خوشمزه و همه‌پسند و سالم درست کرد.

دسر شکلات و سیب یکی از همین دسرهای بی‌دردسر برای افرادی‌ست که زمان زیادی ندارند و می‌خواهند یک میان‌وعده سالم و مقوی درست کنند. دسر سیب و شکلات گالاردو انتخابی عالی برای عاشقان شکلات و راهی منحصربه‌‌فرد برای بچه‌هایی است که میوه نمی‌خورند. می‌توانید با این روش به بچه‌ها میوه بدهید و مطمئن باشید که آن را دوست دارند. در اینجا می‌خواهیم طرز تهیه این دسر ساده و سالم را آموزش دهیم.

چه چیزهایی نیاز داریم؟!

چند عدد سیب

دو بسته شکلات گالاردو

چوب بستنی یا سیخ چوبی

 

چطور درست کنیم؟

ابتدا دو بسته شکلات گالاردو فرمند را تهیه کنید. شکلات گالاردو فرمند چندین طعم دارد و شما می‌توانید براساس ذائقه‌تان از بین شکلات‌های متنوع گالاردو یکی را انتخاب کنید. شکلات‌ها را تکه تکه کنید و روی حرارت غیرمستقیم بگذارید تا آب شوند. می‌توانید چند قطره روغن مایع به آن اضافه کنید تا شکلات آب‌شده روان‌تری داشته باشید.

سیب را به صورت حلقه‌ای برش بزنید. دقت کنید که سیب ترش نباشد و برش‌ها هم نه خیلی نازک و نه خیلی پهن باشد. هسته‌های وسط سیب را در بیاورید و برای این کار می‌توانید از هسته‌گیر سیب استفاد کنید.چوب بستنی یا سیخ چوبی را داخل سیب کنید. وقتی شکلات‌ها آب شد، هر تکه از سیب را به خوبی آغشته به شکلات کنید تا حدی که شکلات آب شده تمام دو طرف سطح سیب را بگیرد.

و تمام! دسر مقوی و راحت و خوشمزه شما آماده است.

پیشنهاد و سخن پایانی

اگر دوست داشته باشید می‌توانید کمی با خلال پسته یا تکه‌‌ای موز یا توت فرنگی روی دسرتان را تزئین کنید.

یا اینکه کمی پودر شکلات یا ورمیشل‌های رنگی فرمند روی آن بریزید و از خوشمزگیش لذت ببرید.

اگر میخواهید دسرهای متنوع درست کنید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره دسر سیب و شکلات

بله، از میوه‌هایی همچون پرتقال یا آناناس هم می‌توان استفاده کرد.

ممکن است به‌خاطر تغییر دمای محل نگهداری دسر و به اصطلاح گرم و سردشدن، شکلات تغییر ظاهری پیدا کند ولی به معنای خرابی یا فاسدی نیست.