طرز تهیه انواع دسر

دسر ساده و سریع یخچالی با لیوان

دسر ساده و سریع یخچالی با لیوان

دسرها جزئی از زندگی اجتماعی انسان‌ها شده‌اند و به هر بهانه‌ای بسیاری از ما می‌خواهیم در خانه خودمان از دوستان و خانواده پذیرایی کنیم. دسرها هم برای عصرانه استفاده می‌شوند و هم پس از غذا که به هضم بهتر آن کمک کنند و معمولا هم از مواد با طعم شیرین درست می‌شوند. تهیه و درست کردن خانگی دسرها اغلب دردسرهای خودش را دارد و زمان‌بر و سخت هستند اما برخی دسرها هم هستند که به راحتی و با مواد اولیه کم درست می‌شوند.

از طرف دیگر در بیشتر دسرها مواد اولیه‌ای مانند تخم‌مرغ، خامه و کره دارند که سنگین و پرکالری هستند اما اگر دوست دارید دسری راحت، سریع، خوشمزه و سبک تهیه کنید، تا انتهای این مطلب با ما باشید تا یک دسر خیلی راحت با مواد اولیه بسیار کم و در دسترس را با هم درست کنیم.

دسر بیسکوییت و موز نوعی دسر بسیار خوشمزه و راحت و سریع است که تنها با چهار قلم درست می‌شود.

می‌توانید با تهیه بیسکوییت‌های فرمند و پودر کاکائو فرمند به راحتی این دسر را درست کنید و در مهمانی‌هایتان به جای هزینه زیاد، این دسر یخچالی خوشمزه و ساده را روی میز بگذارید.

دسر ساده و یخچالی با لیوان

به چه چیزهایی نیاز داریم؟

این دسر تنها به ۴ قلم مواد خوراکی نیاز دارد:

چگونه درست کنیم؟

برای درست کردن این دسر راحت و لذیذ و سالم ابتدا موز را پوست کنده و خرد کنید و همراه شیر و بیسکوییت فرمند و پودر کاکائو فرمند به مدت یک دقیقه داخل دستگاه غذاساز بریزید و کاملا له و مخلوط کنید. مواد باید کاملا با هم ترکیب شوند. سپس مقداری از دسر را داخل لیوان پایه بلند مخصوص دسر بریزید و باز هم کمی موز خرد شده روی آن قرار دهید. سپس بقیه مواد را داخل لیوان بریزید تا پر شود. بقیه لیوان‌ها را به همین ترتیب پر کنید.

می‌توانید از توت‌فرنگی هم در کنار موز برای لایه دسر خود استفاده کنید یا انواع مغزها و آجیل‌ها را به عنوان لایه دسر مصرف کنید.

این دسر باید مدت ۳ الی ۴ ساعت در یخچال بماند تا خودش را بگیرد و سفت شود.

برای تهیه این دسر می‌توانید از انواع بیسکوییت فرمند به ویژه بیسکوییت موزی استفاده کنید و اگر دوست دارید دسرتان سفت‌تر باشد، باید بیسکوییت فرمند را بیشتر بریزید. شیرینی این دسر از موز است و اگر دوست دارید شیرینی بیشتری داشته باشد، می‌توانید به این مواد کمی هم شکر اضافه کنید.

به همین راحتی و با کم ترین هزینه می‌توانید یک دسر بسیار ساده و خوشمره یخچالی و لیوانی و شیک را آماده کنید.

مطلب پیشنهادی: دسر خوشمزه برای مهمانی

اگر میخواهید دسرهای خوشمزه درست کنید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره دسر لیوانی

می‌توانید از شکلات تلخ فرمند استفاده کنید و شکلات را به همراه دیگر مواد در غذاساز ترکیب کنید.

به دلیل عدم وجود شیر یا خامه، این دسر تا یک هفته هم در یخچال سالم می‌ماند و به راحتی می‌توانید حتی یک هفته پیش از مهمانی‌ خود، آن را درست کنید.