زندگی شیرین, طرز تهیه انواع دسر

طرز تهیه ژله شب یلدا

ژله طرح هندوانه
ژله طرح هندوانه

با فرمند، برای تهیه ژله شب یلدا خیلی نگران صرف زمان و هزینه زیاد نباشید. خیلی راحت می‌توانید با دو یا سه بسته ژله متنوع چند مدل ژله خوشگل و خوشمزه با تم یلدایی درست کنید.

ژله لیوانی یلدایی ساده با طرح هندوانه

مواد لازم:

  • ژله انار فرمند 2 عدد
  • ژله آلوئه ورا فرمند 1 عدد
  • ژله کیوی فرمند 1 عدد
  • شیر سرد یک لیوان
ژله طرح هندوانه

ژله لیوانی با طرح هندوانه خیلی آسان است فقط به خاطر این که لایه‌های رنگی روی هم تمیز و مرتب قرار گیرد باید کمی بیشتر از یک ژله‌ی ساده صبر داشته باشید و مراحل را با دقت پیش ببرید.

پیشنهاد ما برای تهیه این ژله لیوانی یلدایی لیوان‌های کوچک ساده است. اگر از طرفدارهای پروپاقرص شکلات صبحانه فرمند باشید احتمالا چندتایی لیوان شکلات صبحانه صد گرم و 200 گرم فرمند در خانه دارید. همان‌ها را برای این کار آماده کنید.

ژله طرح هندوانه

طرز تهیه ژله خوشمزه یلدایی

برای لایه اول یک بسته پودر ژله کیوی را با یک لیوان آب جوش خوب مخلوط کنید تا ژلاتین به خوبی در آب حل شود، سپس یک لیوان آب سرد را اضافه کرده و هم بزنید. حالا لایه سبزرنگ شما آماده است. به ارتفاع تقریبی دو سانتی متر داخل لیوان‌های موردنظرتان بریزید و داخل یخچال قرار دهید.

حالا نیم ساعتی صبر کنید تا لایه سبزرنگ خودش را بگیرد.

برای لایه بعدی یک بسته ژله آلوئه ورای فرمند را با یک لیوان آب جوش خوب مخلوط کنید تا ذرات ژلاتین به خوبی در آب حل شود. حالا به جای یک لیوان آب سرد از یک لیوان شیر کمک بگیرید و مخلوط ژله‌تان را به رنگ سفید در بیاورید.

لازم است یادآوری کنیم که برای این لایه می‌توانید از پودر ژلاتین خالص فرمند نیز کمک بگیرید که بهتر است در این صورت کمی شکر نیز اضافه کرده یا به جای شیر از بستنی وانیلی استفاده کنید.

حالا لایه‌ی دوم را با همان ارتفاع تقریبی دو سانتی متر روی لایه سبز قبلی که از یخچال بیرون آورده‌اید به آرامی بریزید و دوباره لیوان‌ها را داخل یخچال بگذارید و نیم ساعت دیگر صبر کنید.

برای لایه آخر، دو تا بسته ژله انار فرمند نیاز داریم. چرا؟ چون ارتفاع بیشتری از ژله قرمز رنگ را می‌خواهیم تا ژله ما بیشتر شبیه به هندوانه شود.

محتویات پودر ژله هر دو بسته را در دو لیوان آب جوش حل کرده و بعد دو لیوان آب سرد را نیز اضافه کنید.

حالا به ارتفاع تقریبی چهار سانتی متر داخل لیوان‌های ژله که دو لایه قبلی به خوبی بسته شده به آرامی ژله انار را بریزید و داخل یخچال قرار دهید.

بعد از یک ساعت ژله‌های لیوانی طرح یلدایی شما آماده است که می‌توانید به همین صورت یا با اضافه کردن انار دان شده یا شکلات چیپسی یا هر چیز دیگری روی آن سرو نمایید و از لحظات شیرین و خوشمزه کنار عزیزان‌تان لذت ببرید.

فراموش نکنید که این یلدا با ارسال کد قرعه‌کشی روی بسته‌ها در کمپین این ژله رو طلا بگیر فرمند شرکت و شانس‌تان را برای برنده شدن یک ربع سکه طلا امتحان کنید.

ژله طرح هندوانه

اگر میخواهید با ژله های فرمند دسرهای متنوع دیگری درست کنید، احتمالا مطالب زیر را هم دوست داشته‌ باشید:

سئوالات متداول درباره پودر‌ژله

پودر ژله به عنوان یک منبع کلسیم بسیار مفید است. همچنین با دارا بئدن گلوتامین به عنوان یک اسیدآمینه مهم برای سلامت روده و سیستم ایمنی بدن شناخته شده است.

بعضی از مطالعات نشان داده‌است که مصرف پودرژله به دلیل داشتن مقادیر زیاد ژلاتین می‌تواند به تقویت استحکام استخوان‌ها و کاهش درد‌‌ مفاصل کمک کند.