طرز تهیه انواع دسر

پروتئین بار چیست؟

پروتئین بار

این بارهای خوشمزه که با پودر پروتئین غنی و سرشار از انرژی شده‌اند یک میان‌وعده مقوی و خوشمزه برای طول روز یا قبل از ورزش هستند. پروتئین‌بارهای خوشمزه شکلاتی را می‌توانید آخر هفته‌ها بدون نیاز به فر به راحتی در خانه تهیه کنید و در طول هفته آن‌ها را همراه خودتان بردارید و در خانه و مدرسه و باشگاه از یک میان‌وعده سالم و خوشمزه و مقوی لذت ببرید.

مواد لازم برای پروتئین بار

خرمای هسته‌گرفته یک پیمانه

بادام‌زمینی یک پیمانه

گردو نصف پیمانه

پودر پروتئین وانیلی یک‌چهارم پیمانه

پودر کاکائو فرمند یک‌چهارم پیمانه

روغن نارگیل نصف قاشق چایخوری

شکلات چیپسی فرمند دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه پروتئین بار

کف یک قالب لوف کاغذ روغنی بیندازید، طوری که کاغذ از قالب بزرگتر باشد و بتوانید آن را بعد از ریختن مواد به راحتی با دست بیرون بکشید.

برای این دستور باید از خرمای نرم استفاده کنید، اگر خرماهایتان سفت هستند آن‌ها را چند دقیقه در یک کاسه آب گرم قرار دهید تا نرم شوند و بعد آبکش کنید.

خرما، گردو و بادام‌زمینی را در غذاساز بریزید و یکی دو دقیقه غذاساز را روشن کنید تا مغزها خرد شده و با خرما مخلوط بشوند. حالا پودر پروتئین و پودر کاکائو را اضافه کنید، با لیسک یا لبه قاشق چند ضربه به مواد بزنید و آن‌ها را پخش کنید تا به هم نچسبند، بعد دوباره غذاساز را روشن کنید. تمام مواد که مخلوط شدند خمیر به شکل یک توپ بزرگ به‌هم‌چسبیده در می‌آید. اگر این اتفاق نیفتاد خرماها خشک‌تر از حد لازم بوده و می‌توانید یک قاشق غذاخوری آب به مواد اضافه کنید تا غلظت خمیر به اندازه لازم در بیاید.

این خمیر را کف قالب لوف پهن کنید و با دست سطح آن را فشار دهید تا صاف شود. روغن نارگیل و شکلات چیپسی را در یک کاسه داخل مایکروفر بگذارید تا آب شوند، بعد این مخلوط را با نوک چنگال روی خمیر پروتئین بار پخش کنید. اگر خواستید می‌توانید کمی بادام‌زمینی خرد‌شده هم روی قالب بپاشید و بعد آن را به مدت یک شب داخل یخچال قرار دهید.

مواد را صبح روز بعد می‌توانید از داخل قالب بیرون بیاورید و به شکل هشت تا ده بار پروتئینی برش بزنید. برای آن که کیفیت بارها هنگام نگهداری تغییر نکند بهتر است آن‌ها را در ظرف دربسته نگه دارید. پروتئین‌بار خانگی یک میان‌وعده سالم ومقوی است، اگر ورزشکارید یا رژیم غذایی منحصربه‌فرد دارید رکن جدانشدنی زندگی شماست. برای یک صبحانه یا میان‌وعده سالم مجله فرمند را دنبال کنید.