طرز تهیه انواع دسر

طرز تهیه کیک پرتقالی

کیک پرتقالی خانگی

دنیای کیک و دسر دنیایی فتح نشدنی هست که هرچه بیشتر درباره ترکیب طعم‌ها و مزه‌ها با یکدیگر آشنا می‌شویم؛ ما را مشتاق‌تر از قبل می‌کند. کیک به تنهایی با بافت نرم و طعم دلچسب یکی از محبوب‌ترین میان وعده‌ها هست اما  ترکیب این میان وعده دوست داشتنی با میوه‌هایی مثل موز، پرتقال یا سیب و… ما را بیشتر از قبل عاشق خود می‌کند. همین حالا دست به کار شوید و یک کیک پرتقالی با طرزتهیه که ما در اختیارتان قرار می‌دهیم ترتیب بدید و یک لحظه شیرین به تازگی پرتقال در کنار عزیزان‌تان رقم بزنید.

مواد اولیه موردنیاز برای طرز تهیه کیک پرتقالی

طرز تهیه کیک پرتقالی

برای مرحله اول، تخم مرغ های را در ظرف مورد نظر شکسته و به مدت ۲ الی ۳ دقیقه با دور تند با همزن برقی بزنید تا پف کند و رنگ آن روشن شود.

برای مرحله بعد شیر یا ( آب ) را به دلخواه خودتان با روغن مخلوط کنید و تخم مرغ ها را به آن‌ها اضافه کنید و به مدت ۱ دقیقه با دور متوسط هم‌بزنید تا مخلوط شود.

در مرحله سوم، پودر کیک پرتقالی را کم‌کم به مخلوط اضافه کنید و با دور کند به مدت ۱ دقیقه بزنید. کف قالب را کمی چرب کنید و با کاغذ روغنی کف آن قرار دهید. حالا خمیر را در قالب ریخته و در طبقه سوم فر قرار دهید.

بعد از حدود ۴۵ دقیقه کیک را از فر بیرون بیاورید و با چنگال تست کنید تا به طور کامل پخته باشد. تقریبا کیک پرتقالی شما آماده است فقط کافی است با پرتقال تازه و سس کارامل فرمند طعم کیک‌تان را منحصر به فردتر کنید. برای دستور پخت‌های بهتر همراه مجله فرمند باشید.