تاریخچه پیدایش کاکائو و نحوه گسترش آن در سراسر جهان

 

پیدایش درخت جنس تئوبروما (کاکائو) به میلیون ها سال پیش در جنوب امریکا و به شرق کوه های آند برمی گردد.  تئوبروما به بیست و دو گونه شناخته شده تقسیم شده است که گونه  Tکاکائو مشهورترین نوع آن است. شواهد نشان می دهد که کاکائو در ابتدا توسط قبیله مایا به عنوان یک محصول محلی استفاده می گردیده. همچنین شواهد باستان شناسی در کاستاریکا نیز دال بر استفاده از کاکائو توسط تجار مایا می باشد که به 400 سال قبل  از میلاد مسیح می رسد. فرهنگ آزتک به عنوان فرهنگ اصلی قرن چهاردهم در آمریکای میانه نیز تاکید زیادی به مقدس بودن کاکائو دارد.

اولین خارجی که نوشیدنی شکلاتی را امتحان نمود کریستف کلمب بود زمانی که در در سال 1502 در نیکاراگوئه به دنبال یک مسیر دریایی برای پیدا کردن ادویه جات در شرق بوده است. اما هرنان کورتس، رهبر هیئت اعزامی درسال 1519 به فرمان امپراتوری آزتک بود که توانست در سال  1528 پس از بازگشت از اسپانیا طرز تهیه xocoatl (نوشیدنی کاکائو) را با خود برای آزتک بیاورد.  اگر چه درابتدا نوشیدنی محبوبی نبود اما پس از مدتی بعد از اضافه شدن شکر به یک نوشیدنی محبوب در دادگاه های اسپانیا تبدیل شد.


درخت کاکائو (تئوبروما کاکائو) در مناطق استوایی در نوار بین 10 تا 20 درجه شمالی و جنوبی خط استوا رشد می کند که به نام "کمربند کاکائو" شناخته می شود. درخت کاکائو اغلب در سایه درختان دیگر رشد می کند و می تواند به ارتفاع 12 متر با میوه ای به طول 30 سانتی متر نیز برسد.. میوه آن به رنگ قهوه ای-زرد مایل به بنفش است و شامل 20-40 دانه یا لوبیا کاکائو صورتی رنگ با طعم شیرین و ملس گوشتی است.


درخت کاکائو در بسیاری از کشورها کشت می شود ، اما تولید کنندگان اصلی آن کشورهای ساحل عاج، غنا، اندونزی، نیجریه، برزیل، کامرون، اکوادور، جمهوری دومینیکن و پاپوآ گینه نو هستند. کشورهای دیگر نیز مانند ماداگاسکار و مالزی به عنان تولیدکنندگان خوب این محصول شناخته می شوند.

پودر کاکائو از دانه های کاکائو که در غلاف (نیام) درخت کاکائو رشد می کنند به وجود می آید. دانه های لوبیا تخمیر، خشک، بو داده و خرد می شوند. دانه های خرد شده مجدد آسیاب می شود تا حدود 75٪ کره کاکائو از آن حاصل شود و خمیر مایه قهوه ای تیره از آن بجا می ماند که chocolate liquor نام دارد که پس از خشک کردن دوباره، خمیر کاکائو به پودر کاکائو تبدیل می شود.(کاکائو بدون شکر افزوده)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاکائو یک منبع سرشار از آنتی اکسیدان ها و شامل مقدارفراوانی از منیزیم و آهن است. برای به دست آوردن پودر کاکائو خالص، بهترین دانه های کاکائو در دمای پایین آسیاب می شوند تا مواد مغذی و طعم آن محفوظ مانده واز بین نرود.


پودر کاکائو غذای مهمی در جنوب امریکا از هزاران سال پیش تا کنون بوده است. یک قاشق مربا خوری پودر کاکائو را می توان به عنوان یک نوشیدنی یا دسر ملایم استفاده کرد که با داشتن طعم و بافت استثنایی خود سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است.


اگر با کره کاکائو به درستی آشنا نباشید ، اولین چیزی که در ذهن شما تداعی می کند دسر شکلاتی بی ارزش است، اما اگر دوباره فکر کنید خواهید دید که مزایای بسیاری برای پوست شما دارد.


کره کاکائو چیست: کره کاکائو از دانه های کاکائو به دست می آید که در داخل غلاف یا نیام کاکائویی هستند که در درخت کاکائو رشد می کند غلاف کاکائو میوه کدو شکل بزرگی است که در داخل آن 30 تا 40 دانه کاکائو یافت می شود.این دانه ها باید در برگ موز تخمیر، خشک، بو داده و فشرده شوند تا روغن گیاهی لوبیا از آن خارج شود  که ما آن را کره کاکائو می نامیم.