مزایای شکلات برای سلامت

در طی سالها شکلات به دلیل داشتن چربی و مصرف بالای مردم به ایجاد جوش، چاقی، فشار خون ، تصلب شرایین و دیابت متهم بود.

به هر صورت کشف ترکیبات فنولی فعال کاکائو اخیراً باعث تغییر این تصویر گردید و تحقیقاتی در مورد تأثیر کاکائو بر روند پیری ، ایجاد رادیکالهای آزاد، تنظیم فشار خون و تصلب شرایین انجام شده است. منافع احتمالی مصرف شکلات عبارتند از پایین آوردن میزان کلسترول، جلوگیری از زوال سلولهای مغزی، کاهش ریسک بیماریهای قلبی . در این گزارش همچنین ذکر شده است مصرف شکلات شاید باعث کاهش میزان کلسترول LDL خون گردد.

نتایج یک تحقیق که در مجله Journal of Nutrition  به چاپ رسیده است  که بررسی می کند آیا شکلات حاوی استرولهای گیاهی plant sterols (PS)   وفلانول cocoa flavanols (CF)  بر کاهش کلسترول تأثیر دارد یا خیر؟

 نویسنده این تحقیق نوشته است " نتایج نشان می دهد مصرف شکلاتهای حاوی(PS) و(CF) به عنوان بخشی از یک رژیم کم کالری احتمالاً باعث سلامت قلبی و عروقی از طریق کاهش کلسترول و بهبود فشارخون می گردد".

 

شکلات باعث کاهش فراموشی می شود

بخش علوم پزشکی دانشگاه هاروارد پیشنهاد می کند خوردن روزانه 2 فنجان هات چاکلت باعث سالم نگه داشتن مغز و جلوگیری از ایجاد فراموشی در افراد مسن می شود. تحقیقات نشان می دهد هات چاکلت باعث حفظ جریان خون در نقاط مربوط به حافظه مغز می شود.سرپرست نویسندگان این تحقیق فرزانه سوروند می گوید:

همانطور که بخشهای مختلف مغز با بالا رفتن سن به میزان بیشتری انرژی برای انجام وظائفشان پیدا می کنند، به جریان خون بیشتری نیز نیاز خواهند داشت که به این رابطه یگانگی عصبی – عروقی می گویند و نقش بسزایی در بیماریهایی همچون آلزایمر دارد.

 

شکلات ریسک بیماریهای قلبی را کاهش می دهد

تحقیقی که در مجله (British Medical Journal)  به چاپ رسیده نشان می دهد که مصرف شکلات باعث  کاهش ریسک بیماریهای قلبی به میزان یک سوم می شود.این گزارش در مجمع مجلس بیماریهای قلبی و عروقی اروپا در پاریس فرانسه ارائه شد.

بر اساس شواهد عینی مصرف میزان معینی از شکلات به کاهش ریسک اختلالات قلبی خواهد انجامید. تحقیقات میدانی بیشتر تأثیر مثبت شکلات بر بیماریهای قلبی را تأیید کرده است

 

تأثیر شکلات برکاهش سکته

دانشمندان کانادایی تحقیقی را بر روی 44.489 نفر انجام دادند که نشان می دهد کسانی که شکلات مصرف کرده اند 22% بیشتر از کسانی که شکلات مصرف نکرده اند از خطر ابتلا به سکته در امان هستند . به علاوه کسانی که سکته کرده بودند و شکلات مصرف می کردند 46% کمتر در اثر سکته فوت شده اند

 

 

منبع

http://www.medicalnewstoday.com/articles/270272.php